RSS

Khaled Hosseini “bėgantis paskui aitvarą“

23 Sau

Knygos aprašymas:

Stulbinantis K. Hoseinio romanas prasideda išraiškinga afgano, tapusio amerikiečiu, istorija. Amiras, pasiturinčio Kabulo prekybininko sūnus, persikelia į Kaliforniją ir sėkmingai pradeda rašytojo karjerą. Tačiau jo sąžinę atkakliai persekioja vienas vaikystės epizodas: Amiras išduoda savo geriausią draugą Hasaną, ir šis žiauriai sumušamas vietinių piktadarių. Nūnai Amerikoje gyvenantis Amiras, sužinojęs, kad talibai nužudė Hasaną ir jo žmoną, susirūpina dėl jų vergaujančio sūnaus likimo. Kaina, kurią Amiras turi sumokėti, kad išpirktų berniuką, yra vienas iš keleto įspūdingų siužeto posūkių, dėl ko šis romanas tampa įsimintinas ir kaip politinis metraštis, ir kaip jausmingas asmeninis pasakojimas.
Atsiliepimai

Tai yra vienas iš tų nepamirštamų pasakojimų, kurie neišblėsta metų metus. Šio ypatingo romano medžiaga – visos didžiosios literatūros ir gyvenimo temos: meilė, garbė, kaltė, baimė, atpirkimas.
Isabel Allende

Khaledas Hoseinis tarsi pasiekia tai, kas retai pavyksta šiuolaikiniam rašytojui. Jis iš šalies vertina Afganistano politinius neramumus, tačiau tas vertinimas įgauna pamokomąjį pobūdį. Drauge jis nuosekliai rutulioja siužetinę veikėjų gyvenimo liniją. Širdį geliantys vargai, jaudinančios pergalės neapleidžia skaitytojo iki paskutiniojo knygos puslapio. Hoseinis parodo atvirą, kartais tragišką, kartais juokingą, bet visada nuostabų krašto vaizdą. Turbūt vienintelis šio išskirtinio romano trūkumas tra tas, kad jis per greitai baigiasi.
Gisele Toueg

Išbaigtas literatūros kūrinys, aprašantis kultūrą, anksčiau tik apytikriai pažįstamos tautos, dabar tapusios naujojo tūkstantmečio pasaulio politikos ašimi… Retai pasitaiko, kad knyga kartu būtų tokia aktuali, ir kartu tokios aukštos literatūrinės kokybės. Romanas skvarbus… ryškus… jaudinantis.
Entertainment Weekly

Labai asmeniškas siužetas – artima Amiro draugystė su Hasanu, Amiro tėvo tarno sūnumi – pagrindinė gija, jungianti visą knygą. Santykių trapumas, kurį simbolizuoja berniukų skraidinami aitvarai, išbandomas įprastam gyvenimui nykstant jų akyse. Hoseinio priešrevoliucinio Afganistano aprašyme gausu šilumos ir humoro, tačiau jame apstu ir įtampos dėl skirtingų etninių grupių trinties… Daugybė atmintin įstringančių vaizdų: vyras, negalėdamas išmaitinti savo vaikų, bandantis parduoti savo dirbtinę koją turguje; svetimaujanti pora užmėtoma akmenimis stadione per pertrauką tarp futbolo kėlinių; išdažytas berniukas verčiamas parsidavinėti, šokdamas žingsneliais kaip rylininko beždžionė…
The New York Times

Hoseinis vienodai meistriškai atskleidžia švelnumą ir siaubą, Kalifornijos sapną ir Kabulo košmarą… Puikus pasakojimas ir moralinė alegorija.
Globe and Mail

Jaudinantis, įžvalgus, autentiškas… Viena romano “Bėgantis paskui aitvarą“ stipriųjų pusių yra palankus šiltas afganų ir jų kultūros vaizdavimas.
Chicago Tribune

 

Aš manau…

knyga patiko labai labai labai. nejuokauju. nepatiko seksualinis smurtas, negaliu pakęsti kai jis būna knygose, žinau, kad reikia pasakyti, aprašyti tiesą, bet tiesiog negaliu skaityti tokių vietų. labai suspaudžia širdį. kai pažiūrėjau filmą stoning of the Soraya M ašaros veržiasi iš akių skaitant tokias istorijas. nerandu žodžių kurias galėčiau išsakyti savo mintis apie šiuos dalykus aprašomus knygose. o svarbiausia kad tai tikros istorijos todėl ir reaguojama į jas yra visai kitaip. siaubas. baimė. prievarta. visada pabaigus knygą tokia tema sakau, kad jų daugiau nebeskaitysiu, bet ir toliau imu jas iš bibliotekos. mes ir bet kurią dieną galime susidurti su tokias reiškiniais. kai kurių žmonių tai kasdienybė, o mums tai tik kažkur vykstantys įvykiai….

Įvertinimas: 10/10

Puslapių skaičius:  360 psl

Išleido: Jotema

Knyga: Iš bibliotekos

Perskaityta per…: pora vakarųReklama
 
Komentarų: 1

Publikavo 2011-01-23 2011

 

1 atsakymas į “Khaled Hosseini “bėgantis paskui aitvarą“

  1. Margarinas

    2012-02-04 at 18:15

    Šita knyga – mano lentynoje. Padarė įspūdį.

     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: