RSS

Anita Amirrezvani “Gėlių kraujas“

17 Vas

Knygos aprašymas:

Anitos Amirrezvani pirmojo romano puslapiuose atgyja XVII a. Persija: tarsi iš pasakos nužengia miestas, jo turgūs, lindynės ir prabangūs namai. Tai laikas, kai klestėjo kultūra ir prietarai, tai laikas, kai moterims nebuvo leidžiama gyventi savarankiškai. Netikėtai mirus mylimam tėvui, anksti dūžta keturiolikmetės mergaitės viltys ištekėti. Mergaitė tampa tarnaite pas turtingą dėdę, nuostabių šacho kilimų kūrėją. Dėdė padeda jai perprasti puikiųjų kilimų amatą, meną ir verslą. Nors mergina priversta priimti visiškai nepageidautiną laikinų vedybų sutartį, tačiau atsiskleidžia jos gabumai piešti ir kurti. Tviskėte tviskantį pasakojimą puošia su siužetu susipinančios Irano liaudies pasakos ir įstabaus persiškų kilimų meno elementų gausa. Istorija sumegzta taip pat išmoningai, kaip ir merginos audžiami kilimai. Romano tekstas žavi poetiškais vaizdiniais ir kupinais gyvybės personažais.

Aš manau…

knyga patiko, greit ją “suvalgiau“. Tai mergaitės atsikrausčiusios iš kaimo į miestą gyvenimas, globojamai dėdės šeimos. Jos blaškymasis tarp pareigos jausmo dėdei ir meilės kuriai nelemta išsipildyti. Jos gyvenimo kelio paieškos ir kiti sunkumai.

Kažkaip daugiau tikėjausi iš šios knygos, tačiau ji manęs nenuvylė. Tokia tikra, išgyventa ir netgi išjausta istorija. Ši knyga kitaip nei kitos musulmoniškos neparodo tokio didelio vyrų žiaurumo, tačiau ir joje yra parodoma, kad moteris yra tik žaisliukas vyrams ir kad neturi jokių teisių. knygos herojė, buvo ir užsispyrus ir nusižeminus, galima sakyti, kad ši knyga baigiasi laimingai. Tačiau herojė lieka be vieno svarbiausių dalykų gyvenime-meilės, bet autorė leidžia suprasti, kad merginai galbūt ir nusišypsos sėkmė.

Įvertinimas: 9/10

Puslapių skaičius: 424psl

Išleido: Alma littera,2007

Knyga: Nuosava

Perskaityta per…: 12valandų(apytiksliai)

Reklama
 
 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: