RSS

Annie Proulx “Kuprotas kalnas“

12 Kov

Knygos aprašymas:

Tikriausiai nesuklysime tvirtindami, kad „Kuprotas kalnas“ yra vienas originaliausių ir nuostabiausių šiuolaikinės literatūros kūrinių. Daugelis pasaulio skaitytojų ir kritikų tvirtina, jog šis kūrinys – neabejotinas „Pulicerio“ premijos laureatės Annie Proulx šedevras.

Tai kvapą gniaužianti dviejų kaubojų istorija, kurios veiksmas rutuliojasi Vajominge, įstabaus laukinio grožio gamtos fone. Tai pasakojimas apie dviejų atžarių ir niekam nereikalingų kaimo berniūkščių draugystę, kuri tęsėsi daugiau nei dvidešimt metų. Draugystę, kuri pamažu virto didžiausia jų paslaptimi ir brangenybe. Nesuvokdami ir neįstengdami paaiškinti šios laukinės abipusės traukos, pagrindiniai herojai visa galva pasineria į aistrų sūkurį. jie net neįtaria, kad viena vasara ant Kuproto kalno amžinai pakeis jų gyvenimus, kad širdyse užgims jausmas, kurio neįstengs įvardyti. Jie neigs ir išsiskirs, vėl susitiks, suvokdami, kad jų ryšys – brangiausia, ką jie turi. Todėl visais įmanomais būdais stengsis jį išsaugoti…

Tai magiška liūdesio giesmė apie du žmones, kurie ištvėrė viską, tačiau neatsilaikė prieš įnirtusį pasaulio nepakantumą. Pirmą kartą „Kuprotas kalnas“ buvo išspausdintas 1997 m. žurnale The New Yorker ir netrukus pelnė prestižinį O. Henrio apdovanojimą. Vėliau ši apysaka pateko į Anne Proulx prozos rinkinį „Artimos prerijos: Vajomingo pasakojimai“.

2005 m. „Kuprotą kalną“ ekranizavo režisierius Angas Lee, o filmas tapo sensacija ir susišlavė visus svarbiausius kino apdovanojimus abipus Atlanto. Beje, 2001 -aisiais pripažintu filmu jau yra virtęs A. Proulx romanas „Uosto naujienos“.

Aš manau…

paprastai parašyta knyga apie dviejų vyrų Enio ir Džeko gyvenimus nuo jų susitikimo momento. Apie jų šeimas, darbą ir tarpusavio santykius kurie vystėsi taip, kaip daugelis net nepagalvotų.  Kažkokių išskirtinų emocijų man ši knyga nesukėlė , gal nesupratau ko autorė norėjo pasiekti rašydama šią knygą. Filmo mačius gal tik 10min, bet jis man labiau patiko, matyt, geras režisierius statė jį ir dabar mastau jį parsisiųsti ir peržiūrėti.

 • Vertinimas: 7/10
 • Puslapių skaičius: 64psl
 • Išleido: Obuolys, 2006m
 • Knyga: El. knyga
 • Perskaityta: 2011.03.12
 • Originalus pavadinimas: brokeback mountain
Reklama
 
2 Komentaras

Publikavo 2011-03-12 2011

 

2 atsakymai į “Annie Proulx “Kuprotas kalnas“

 1. Margarinas

  2012-02-04 at 18:07

  Būtinai pažiūrėk filmą. Čia tik pusiau novelė, bet kaip iš jos išspaudė režisieriai – scenaristai yra kažkas nepartojama. Juk tai 2005 metų geriausias filmas. 🙂

   

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: