RSS

Jodi Picoult “Devyniolika minučių“

08 Rgp

Aprašymas:      

Per devyniolika minučių galima nušienauti veją prie namų, nusidažyti plaukus arba iškepti sklindžių, sulankstyti šeimos skalbinius arba užplombuoti dantį. Per devyniolika minučių galima sustabdyti pasaulį arba tiesiog nušokti nuo jo krašto į bedugnę.
Per devyniolika minučių taip pat galima atkeršyti…
„Devyniolika minučių“ – vienas aštriausių ir reikšmingiausių JAV rašytojos Jodi Picoult romanų, kritikų ir skaitytojų dažnai lyginamas su kitu lietuvių skaitytojų pamėgtu šios autorės romanu „Mano sesers globėjas“.
Sterlingas yra nedidelis, niekuo neišsiskiriantis JAV miestelis, kur niekada nieko nevyksta – iki tos dienos, kai jį sukrečia pritrenkiantis smurto aktas. Atsipeikėję miestelio gyventojai privalės ne tik įgyvendinti teisingumą, bet ir suvokti savo vaidmenį tragedijoje. Džouzė Kormjer, bylą nagrinėjančios teisėjos paauglė dukra, buvo pačiame tragiškų įvykių centre ir galėtų būti kaltinimo liudytoja, tačiau neprisimena, kas įvyko prieš jos akis… O gal prisimena, bet dėl paslaptingų priežasčių sąmoningai pasirinko tylą?
Kaip ir visose kitose savo knygose, J. Picoult iškelia klausimus, į kuriuos nėra lengvų atsakymų. Ar gali jūsų vaikas tapti svetimas jums patiems? Ar yra pateisinamų priežasčių keršyti? Ir kas turi teisę teisti kitą? Atsakymai į šiuos klausimus nėra vienareikšmiški.
Aš manau…

Paklauskit šiandien bet kurios mergaitės, ar ji nori būti populiari, ir ji jums atsakys, kad ne, nors iš teisybės, jei dykumoje mirtų iš troškulio ir galėtų rinktis stiklinę vandens ar populiarumą per akimirksnį, ji tikriausiai pasirinktų pastarąjį. 372psl

Populiarumo kaina žiauri, tačiau visi mes trokštame būti tokie. Norime, kad mus pažinotų ir gerbtų.

Dar taip neseniai baigiau mokyklą. O skaitydama šią knygą grįžau į ją. Nors mano mokykla buvo maža ir retai kada pasitaikydavo tokių rimtesnių pasityčiojimo atvejų, tačiau jų buvo yra ir bus. Nieko čia nepakeisi. Gal ir žiauriai pasakiau, tačiau tai tiesa, nes kad ir kiek visi kalbėtų, niekas nepasikeis. Žmonės nesikeičia, ypač tokie, kurie jaučia malonumą žeminant silpnesnį už save.

Tai bene geriausia mano skaityta J. Picoult. Tiek minčių kilo, kad net nežinau kaip jas sudėlioti į rišlius sakinius. Verta šią knygą perskaityti, oj kaip verta.

Kiek pastebėjau ši autorė visose savo knygose stengiasi nagrinėti vis kitą opią visuomenės problemą. Galbūt net padeda pažvelgti į problemas iš šalies. Manau, todėl ji taip populiarėja tarp Lietuvos skaitytojų. Kalbėjau su bibliotekininke tai sakė, kad J. Picoult knygos niekad neužsistovi lentynose.

Vaikai savo klaidų nedaro. Jie krinta į duobes prie kurių juos atveda tėvai. 356psl

Jei prisiimi garbę, kai vaikas daro gera, reikia prisiimti ir atsakomybę už tai, ką jis padaro bloga. 356psl

…vienui vienas vaikystės incidentas, kai patiriamas teroras, žmogui gali palikti tokią pat ilgalaikę traumą kaip vienas lytinės prievartos atvejis? 358psl

…išauga ir supranta, kad kai geriau pažįsti gyvenimą, tie incidentai tėra mažos dėlionės detalės. 358psl

  • Vertinimas: 10/10
  • Puslapių skaičius: 560psl
  • Išleido: Alma littera, 2008m
  • Knyga: Iš bibliotekos
  • Perskaityta: 2011.08.08
  • Originalus pavadinimas: Nineteen minutes

Reklama
 
 

Žymos: , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: