RSS

Michael Grant “Išnykę“

04 Vas

Aprašymas:

Knygoje „Išnykę“ pasakojama  apie tai, kaip mažame Kalifornijos pakrantės miestelyje staiga nutinka neįtikėtinas dalykas: išnyksta visi žmonės, vyresni nei 14 metų! Kyla didelė panika, visi sutrikę, siaučia badas, sumaištis ir tokioje suirutėje privalai  daryti viską, ką gali, kad išgyventum. Be abejo, kiekvienas turi savo išgyvenimo idėją ir, jokios abejonės, idėjos skiriasi:  vieni rūpinasi kitais, kiti – savimi, treti viską padarytų dėl valdžios, netgi žudytų.  Susiformuoja dvejos grupuotės paauglių, nuolat kariaujančių tarpusavyje. Vienai jų vadovauja nuolatinis miestelio gyventojas Semas, kitai – Koutso pensiono, kuriame mokosi keistuoliai iš turtingų šeimų, lyderis Keinas. Kai kurie vaikai įgyja stulbinamų mutantinių galių. Negana to, miestelį apsiaučia keista siena, ribojanti vaikus nuo išorinio pasaulio.

Ar pavyks miestelyje įvesti tvarką ir ramybę? Ar susidoros vaikai su juos užklupusiu sunkiu gyvenimo išbandymu?

Michael Grant knyga „Išnykę“ – tai stingantis pasaulis be taisyklių.

Kai išnyksta aplinkinis pasaulis ir lieki su savimi, gali suprasti, kas toks esi iš tikrųjų.

Fantastinis paauglių romanas „Išnykę“ yra pirmoji ciklo knyga.

Aš manau:

Kiek kitokia nei visos knygos paaugliams, ir ji mane pakankamai sudomino, kad paimčiau į rankas ir antrą šios knygos dalį. Knyga mano rankose netikėtai atsirado kai lankiausi bibliotekoje ir niekaip nesugalvojau ką pasiimti paskaityti.

Gal aš ir truputį per sena šiai knygai, nes rašo apie vaikus/paauglius iki keturiolikos metų, o man jau virš dvidešimt, bet man patiko. Patiko, kad nebuvo kalbama apie vampyrus ar vilkolakius, kaip dabar labai populiaru. Patiko, kad autorius sugebėjo rasti naujų monstrų ir tikrai įtraukti į visą Tamsybės ir nežemiškų galių turinčių vaikų gyvenimą.

Truputį nepatiko tas, kad vietomis istorija buvo gerokai perspausta, na bent mano akimis, nes kartais trylikamečiai buvo labiau nei įprasta hmm kaip čia pasakius..subrandinti. Jie elgėsi labiau apmastytai ir lokiškiau negu būtų pasielgę suaugusieji, bet bendram kontekste knyga tikrai gera ir įtraukianti savo kitoniškumu.

Autorius:

Amerikiečių rašytojas Michael Grant – daugelio fantasy knygų, skirtų paaugliams, autorius. Viso jų yra parašęs 150.

Pats rašytojas užaugo kariškių šeimoje, tad didžiąją gyvenimo dalį praleido keliaudamas. Jam teko lankyti net 10 mokyklų penkiose JAV valstijose ir 3 mokyklas Prancūzijoje! Net suaugęs Michael Grant nuolat keliauja, o rašytojo profesiją jis irgi pasirinko iš dalies todėl, kad ji neleidžia stovėti vietoje.  Didžiausia autoriaus svajonė – visus metus praleisti keliaujant po platųjį pasaulį, aplankant kiekvieną kontinentą. Taip taip, net ir Antarktidą!

Šiuo metu Michael Grant gyvena Šiaurės Karolinoje kartu  su savo žmona Katerina, dviem jų vaikais ir didžiuliu būriu gyvūnų.

  • Vertinimas: 9/10
  • Puslapių skaičius: 496psl
  • Išleido: Alma littera, 2011m
  • Knyga: bibliotekos
  • Perskaityta: 2012.01.28
  • Originalus pavadinimas: Gone
Reklama
 
 

Žymos: , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: