RSS

Suzanne Collins “Liepsnojantis įtūžis“

04 Vas

Aprašymas:

Trečiojoje Suzanne Collins Bado žaidynių dalyje „Liepsnojantis įtūžis“  liepsnojanti mergaitė Ketnė Everdin išgyvena, tačiau netenka namų –  12-a apygarda  subombarduota. Geilas išsigelbėja ir išgelbsti Ketnės šeimą. Pitas patenka į Sostinės budelių nagus. Paaiškėja, kad 13-a apygarda tikrai egzistuoja. Jos gyventojai sukilėliai siekia paimti valdžią visame Paneme. Sukilimas plinta sparčiai kaip ugnis.

Nieko nenutuokiančią Ketnę sukilėliai ištraukia iš šiurpių ir negailestingų Amžiaus ketvirčio žaidynių arenos ir jai nežinant nusprendžia padaryti strazdu giesmininku – sukilimo simboliu. 13-a apygarda į pagalbą pasitelkia kitų apygardų gyventojus ir stoja atviron kovon su Sostine. Sukilėlių planai jau kruopščiai parengti, tetrūksta Ketnės, kuri kupina dvejonių…

Tad kaip baigsis šis sukilimas?  Ar Ketnė sutiks vykdyti prezidentės Koin valią? Kiek gyvybių teks dėl to paaukoti? Koks likimas laukia Panemo? Ketnė privalo nepaisyti savo jausmų. Ji tampa strazdu giesmininku, sukilimo simboliu. Ir viso to kaina be galo didelė.

„Bado žaidynės“ yra smarki, aštri, kupina veiksmo ir nuolatinės įtampos istorija… Skaičiau neatsitraukdamas.“

Stephen King, Entertainment Weekly

„Knyga mane taip įtraukė, kad nešiausi ją prie pietų stalo ir laikiau ant kelių, kad galėčiau toliau skaityti. Ši istorija tiesiog persmelkė mane, net baigusi skaityti kelias naktis gulėjau lovoje negalėdama užmigti, vis galvojau… „Bado žaidynės“ yra nepaprasta knyga.“

Stephenie Meyer, „Saulėlydžio“ sagos autorė

Aš manau…

Trečioji trilogijos dalis mane gerokai nuvylė, tikėjausi kažko pribloškiančio ir fantastiško, o gavau kažką pakankamai nuobodaus ir pritempto, atrodo, kad autorė jau neturėjo ką parašyti ir iš ko sukurpti tą trečiąją knygą.

„Liepsnojanty įtūžy“ pagaliau viskas baigiasi ir Ketnė (na nepamirškime ir Pito, bei kitų jos šeimos narių ir draugų) gali gyventi savo gyvenimą, nors šioje trilogijos dalyje ji taip pat patiria daug skausmo .

Dar pastebėjau, kad įvykiai klostėsi labai greitai ir vietomis buvo sunku susivokti. Labai gerai, kad ir antraeiliai veikėjai gavo progos pasireikšti, tačiau pagrindiniai herojai (dalyviai, veikėjai ar kaip juos pavadinti) man nelabai patiko, jie buvo blankūs ir ne tokie įdomūs kaip kad pirmose dviejose trilogijos dalyse.

Autorė:

Suzanne Collins yra amerikiečių autorė, žymi savo „Bado žaidynių“ trilogija. Gimė 1962m Konektikute. 

 • Vertinimas: 7/10
 • Puslapių skaičius: 376psl
 • Išleido: Alma littera, 2011m
 • Knyga: pdf knyga
 • Perskaityta: 2011.12.14
 • Originalus pavadinimas: Mockingjay
Reklama
 
Komentarų: 1

Publikavo 2012-02-04 2011

 

Žymos: , , , ,

1 atsakymas į “Suzanne Collins “Liepsnojantis įtūžis“

 1. MildaMilda

  2012-04-13 at 14:42

  Labas, labai gražus aprašymas.
  Mano manymu pirma dalis pati geriausia, kitos nuobodesnės. Lygiai taip pat kaip stebėtum filmo trilogija – pirmoji dalis tave traukia, po to tiesiog stebi įdomumo dėlei kaip viskas baigsis.
  Labai vargina merginos svyravimas tarp meilės – nepasitikėjimo – apsisprendimo.

   

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: