RSS

Vanora Bennett “Šilko karalienė“

04 Vas

Aprašymas:

Vanora Bennett romane „Šilko karalienė“ atskleidžia 1471-ųjų įvykius Anglijoje. Tuomet Rožių karuose įvyko reikšmingas lūžis – Eduardas IV laimėjo sostą.

Džeinė ir Izabelė Lambert yra Anglijos šilko pirklio dukterys. Joms šiuo metu labiau rūpi rasti gerus ir mylinčius vyrus. Tačiau merginų tėvas įsitikinęs, kad santuoka turi būti naudinga ir kad per ją būtų galima užmegzti svarbius verslo ryšius, todėl mintis apie meilę reikia atidėti galbūt tolesnei ateičiai. Šilko pirklys tikisi per santuoką susieti dukteris su Eduardo IV dvaru – tokiu būdu jo verslas suklestės.

Vos Džeinė išvysta Eduardą, prasideda liūdnai pagarsėjusi meilės istorija tarp karaliaus ir nekilmingosios. Jos sesuo Izabelė, nusprendusi tapti geriausia šilkininke, įsivelia ir į intymiausias rūmų paslaptis. O netikėta pažintis su paslaptingu skvarbių akių vyriškiu Izabelės širdį priverčia plakti smarkiau. Ir pakeičia visą jos gyvenimą…

Vanora Bennett knyga „Šilko karalienė“ – įtraukiantis trileris ir svaiginantis istorinis meilės romanas.

„Prabangiai išaustas istorinis romanas.“

The Times

„Ryškus romanas, jo negali nepastebėti.“

Eve

Aš manau…

Dar viena gauta dovanų knyga, kuri dėl mano mokslų ir darbo ilgai pragulėjo lentynoje, bet kai pateko man į rankas buvo pakankamai greitai įveikta, tik šis mano “atsiliepimas” irgi užtruko dėl įvairių pasikeitimų gyvenime, kurie buvo malonūs arba ne. Na bet gana apie mane, reik pakalbėti apie knygą.

Tikrai nesitikėjau, kad man kada nors patiks tokia knyga. Jei klausite kodėl, atsakysiu, kad nežinau, nes tiesiog ne mano tipo, nelabai mėgstu knygų apie tuos tokius senesnius laikus, todėl ir “Geišos išpažintis” jau ilgai guli mano lentynoje, tačiau šiais metais jau ir ją pajudinsiu, bet ši knyga “šilko karalienė” ėmė ir prilipo, negalėjau jos paleisti iš rankų, kol neperskaičiau visos.

Knygoje atskleidžiama dviejų jaunų merginų, seserų Džeinės ir Izabelės Lambert gyvenimo istorijos.  Džeinės portretas piešiamas, kaip naivios ir išlepintos mergaitės, kuri visada paklūsta tėvui ir jai patinka būti po jo sparneliu. Ji mielai sutinka su tėvo siūlomomis vedybomis ir tam visai nesipriešina. Izabelė visiška Džeinės priešingybė, ji tikra kovotoja ir siekia visų savų užsibrėžtų tikslų, nors tėvui tai ir nepatinka. Ji sutinka tekėti už nemylimo vyro, tačiau tik todėl jog supranta, kad tai labai naudingas sprendimas ir sandėris.

Seserys gyvena neramiais laikais, todėl turi iškęsti karus ir kitas negandas. Istorijai vystantis toliau pamatome visai kitokius seserų portretus, jos gali būti nuodėmingos kaip ir visi žmonės, bet gali būti ir ištikimos bei mylinčios savo susikurtiems idealams, kurie laikui bėgant pasirodo nesantys tokie idealūs.

Daug minčių sukėlė ši knyga. Norėčiau, kad ji virstų filmu, būtų įdomu pažiūrėti, kaip režisieriai susitvarkytų su tokia istorija.

Autorė: 

Vanora Bennett yra ne tik populiarių romanų autorė, bet ir žurnalistė. Ji rašo istorinius romanus ir negrožinio pobūdžio knygas remdamasi savo kaip žurnalistės patirtimi.

Šiuo metu Vanora Bennett su vyru ir dviem sūneliais gyvena Šiaurės Londone.

 

  • Vertinimas: 10/10
  • Puslapių skaičius: 416psl
  • Išleido: Alma littera, 2011m
  • Knyga: nuosava
  • Perskaityta: 2012.01.03
  • Originalus pavadinimas: Queen of Silks
Reklama
 
 

Žymos: , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: