RSS

Shilpi Somaya Gowda “Slapta duktė“

14 Geg

Aprašymas…

Nuošaliame Indijos kaime neturtinga valstietė Kavita pagimdo dukterį. Šalyje, kur vaiku laikomas tik berniukas, motina žino tik vieną būdą išgelbėti naujagimei gyvybę – atiduoti ją į našlaičių prieglaudą.

Tuo pat metu kitame pasaulio krašte, Amerikoje, karjerą sėkmingai daranti gydytoja Somer sužino, kad niekada negalės susilaukti vaikų, ir su indu vyru Krišnanu ryžtasi įsivaikinti mergytę iš Indijos. Pamatę Mumbajaus našlaičių namų atsiųstą mažosios Ašos nuotrauką, Somer su Krišnanu mergaitę iš karto pamilsta ir parsiveža į Ameriką. Taip susitinka ir susipina Kavitos, Somer ir Ašos likimai…

Skirtinguose pasauliuose gyvenančių šeimų, kurių viena Ašos išsižadėjo, o kita priglaudė, laukia sudėtingi išbandymai. Vienai teks ieškoti būdų išgyventi dvokiančiame Mumbajaus lūšnyne, bandant pamiršti prarastą dukrą. Kitą prabangiame Amerikos didmiestyje užgrius sudėtinga santykių krizė.

Bet dar sudėtingesni pasirinkimai laukia tarp dviejų pasaulių ir dviejų šeimų atsidūrusios Ašos…

 

Aš manau…

Vis dažniau susimąstau apie vaikus ir net nežinau kodėl…. Gal dėl to kad jau ir nebe –niolika man ir turiu mylimą žmogų šalia su kuriuo galima kažką kurti. Ši knyga pateko į mano rankas ne atsitiktinai. Kai Alma littera pasiūlė sąrašą knygų iš kurių buvo galima rinktis, ši knyga pirma užkabino mano akis. Seniau visiškai nemėgau skaityti tokio tipo knygų. Indija, Kinija ir panašiai buvo ne man, o dabar kaip tik, visai patinka pasinerti į tokią knygą, kuri užburia savo kultūra(???), spalvomis ir vaizdas kurie gimsta galvoje skaitant. Hmm kultūra gal nelabai tinka į šį sąrašą, nes Indija nėra labia išsivysčiusi šalis ir skaitant šią knygą “Prarasta duktė” galima tuo įsitikinti.

Kavita paprasta moteris, kuri kaip ir visos kitos susituokė be meilės, bet išmoko gerbti savo vyrą ir gyventi su juo santaikoje. Pagrindinis Kavitos tikslas yra pagimdyti sūnų ( Indai tik juos pripažįsta savo šeimose, nes mergaičių kraitis per daug kainuoja norint surasti joms gerą vyrą). Tačiau Kavitai nepasiseka ir ji pagimdo dukrą…

Knygos veiksmas vyksta dviem lygmenimis: Indija-Kavita ir Amerika-Somer. Tas man labai patiko, nes taip skaitytojui leidžiama pasinerti į abiejų moterų jausmus ir išgyvenimus vienu ar kitu momentu.

Tiesa pasakius, kad ir kaip keista bebūtų mane nustebino knygos pabaiga, tikrai nesitikėjau tokios atomazgos ir taip pasisukusio veiksmo.

Labai patiko Somer mergaitės vardas Aša (Viltis) ir Kavitos pradinis duotas vardas Uša (Aušra). Gaila, kad Lietuvoje toks vardas „nepriliptų“ būtų keistas ir iš vaiko mokykloje imtų tyčiotis, nors su mielu noru rinkčiausi tokį įdomesnį vardą savo vaikui.

Autorė:

Shilpi Somaya Gowda gimė ir užaugo Toronte, jos tėvai buvo imigrantai iš Mumbajaus. Baigė Stanfordo ir Chapel Hillo universitetus. 1991 m. autorė dirbo savanore Indijos našlaičių prieglaudoje – ši patirtis ir įkvėpė romanui „Slapta duktė“.

Dabar rašytoja su šeima gyvena Kalifornijoje.

  • Vertinimas: 10/10
  • Puslapių skaičius: 328psl
  • Išleido: Alma littera, 2012m
  • Knyga: nuosava
  • Perskaityta: 2012.05.08
  • Originalus pavadinimas: Secret Daughter
Reklama
 
 

Žymos: , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: