RSS

Pai Kit Fai “Sugulovės duktė“

02 Rgp

Anotacija: 

Australų rašytojo Pai Kit Fai knyga „Sugulovės duktė“ atskleidžia jaudinančią istoriją apie ilgą moters kelionę svajonės link. Svajonės būti tuo, kuo nori būti, svajonės būti laisva ir siekti savo tikslų.

1906 m. Pietų Kinijoje mergaitė, vardu Li Sija – Gražioji.  Ji – seno ūkininko ir jo jaunos sugulovės dukrelė.  Motina, kuri, beje, buvo išsilavinusi moteris, miršta, o mergaitė taip pat pasmerkiama tapti sugulove. Tačiau Li Sijai toks gyvenimas atgrasus, ji svajoja būti išsilavinusi, išmokti skaityti ir rašyti – kaip ir jos motina. Tad sumani mergaitė pergudrauja tėvą ir pabėga su anglų jūrų kapitonu. Taip Li atsiveria kelias į svajonės išsipildymą, tačiau galutinę šio tikslo pergalę pasiekti lemta tik jos dukteriai Siu Sing – Žvaigždelei, kuri Antrojo pasaulinio karo išvakarėse iš tolimų kalnų atkeliauja į Honkongą.

Pai Kit Fai „Sugulovės duktė“ – tai aistringas ir drąsus romanas apie dvidešimto amžiaus pradžios Kiniją, parašytas „Geišos išpažinties“ stiliumi.

Aš manau:

Net nežinau ką pasakyti apie šią knygą, vis atidėliojau atsiliepimo rašymą, nes žinau, kad daug kam ji patiko, tačiau manęs nesužavėjo ir bandau sugalvoti priežastį, kodėl taip įvyko. Gali būti, kad netinkamu laiku paėmiau ją skaityti. Taip man kartais nutinka ir knyga iš antro ar trečio karto persiskaito su malonumu, o dabar kankinau aš ją vargšę ir nieko gero nesigavo, todėl net nežinau kokį pažymį jai rašyt.

Kinijos kultūra šioje knygoje atsiskleidžia “visu gražumu“. Autorius aiškiai parodo, ką tenka iškęsti mergaitėms Kinijoje, kur jos visai nėra laukiamos ar mylimos. Berniukai – visai kitas reikalas.

Nors ši istorija nėra tikra, tačiau smagu skaityti, kaip žmonės trokšta mokytis skaityti bei rašyti. Kiti gaudami tai nemokamai to nevertina, o Li Sija visą gyvenimą troško būti kaip jos mama ir mokėti skaityti, bei rašyti.

Kad man ši knyga skaitėsi labai sunkiai nereiškia, kad ir Jums taip bus, paimkit ir pabandykit. Gal Jums ji patiks.

Autorius: 

Australų rašytojas Pai Kit Fai, kurio tikrasis vardas Geoff Pike, gimė 1929 Anglijoje. Nuo trejų metų jau domėjosi daile ir rašymu. Jaunystėje daug laiko praleido jūroje. Kurį laiką tarnavęs anglų kariuomenėje, galiausiai apsistojo Australijoje kaip imigrantas, kur ėmėsi iliustratoriaus ir karikatūristo darbo. Dirbdamas Pai Kit Fai vykdė ir daugybę tarptautinių projektų Azijoje,  Hong Konge, už kuriuos pelnė prestižinių apdovanojimų. 1973 metais Pai Kit Fai visiškai atsidėjo kūrybai – tuomet gimė pirmoji romanų trilogija, paremta jaunystės nuotykiais ir patirtimi.

Kurdamas romaną „Sugulovės duktė“ rašytojas rėmėsi Kinijos istorija ir asmeniniu pažinimu bei išgyvenimais, kuriuos įgijo kurį laiką gyvendamas Azijoje.

  • Vertinimas: 8/10
  • Puslapių skaičius: 510psl
  • Išleido: Alma Littera, 2011m
  • Knyga: nuosava
  • Perskaityta: 2012.07.20
  • Originalus pavadinimas: Concubine’s Daughter
Reklama
 
 

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: