RSS

Nicholas Sparks “Paskutinė daina“

11 Kov

Aprašymas: 

Septyniolikmetė Ronė – viena iš daugybės paauglių, kurios gyvenimą aukštyn kojomis apvertė tėvų skyrybos. Sunkiai išgyvenusi permainas šeimoje, ji ir po trejų metų vis dar jaučia pyktį ir susvetimėjimą. Tačiau laikas nestovi vietoje, ir Ronei tenka susidurti su nauju iššūkiu.

Mamai nusprendus, Ronė kartu su broliu atsiduria atokioje Taibio saloje, Džordžijos valstijoje. Vasara nuostabios gamtos apsuptyje, prie pat paplūdimio, gali atrodyti kaip svajonės išsipildymas, bet tik ne tuomet, kai visą laiką teks praleisti su… savo tėvu.
Ryšį su dukra praradęs tėvas įvairiais būdais bando atkurti jųdviejų bendravimą. Suradęs vienintelį juos siejantį dalyką – muziką – tėvas pamažu Ronei atskleidžia, koks įvairus gali būti žmogaus prisirišimas. Mergina, saloje išgyvenanti pirmąją meilę, pamažu suvokia, kad tikri tarpusavio santykiai gali ir įskaudinti, ir išgydyti…

Aš manau:

Ši knyga yra pirma mano perskaityta Nicholo Sparks knyga. Lengva, paprasta, bei įdomi. Tiks tiek jaunoms merginoms tiek subrendusioms moterims, nes  santykiai tarp šeimos narių, romantika ir meilė yra pagrindinės šios knygos temos.

Knygą perskaičiau pakankamai greitai, tikriausiai todėl, kad buvau ištroškus skaitymo po tokio ilgo laiko. Skaudūs Ronės ir jos tėčio santykiai vietomis vertė nubraukti ašarą. Dviejų jaunų žmonių meilė versdavo šypsotis.

Autorius puikiai moka manipuliuoti įvairiais jausmais ir tiksliai žino kada pakreipti istoriją į vieną ar į kitą pusę, kad viskas nebūtų gražu, o taptų jautru ir jausminga.

Pabaiga dalinai laiminga, dalinai liūdna. Prisipažįstu, kad verkiau, tikėjausi, kad viskas baigsis kitaip, tačiau…

Stengiuosi visada pirmiausia paskaityti knygą, o tik tada pažiūrėti filmą, tačiau šiuo atveju gavosi atvirkščiai. Dėl to visai nesigailiu. Nors knyga ir filmas panašūs, radau juose ir nemažais skirtumų, kurie paįvairino filmo žiūrėjimą, bei knygos skaitymą.

Apie autorių:

N. Sparksas (g. 1965 m.) – amerikiečių rašytojas, kurio romanai nesitraukia iš geriausių knygų sąrašų. Daugelis jo knygų išleistos net trisdešimčia pasaulio kalbų, ne viena virtusi didžiulio populiarumo sulaukusiomis kino juostomis: Užrašų knygelė, Naktys Rodantėje, Įsimintinas kelias, Žinutė butelyje, Amžinai tavo, Brangusis Džonai. Ne išimtis ir romanas Paskutinė daina. Režisierė Julie Anne Robinson 2010 metais perkėlė šią jaudinančią istoriją į didžiuosius ekranus.

  • Vertinimas: 8/10
  • Puslapių skaičius: 560psl
  • Išleido: Obuolys, 2012m
  • Knyga: iš bibliotekos
  • Perskaityta: 2013.01.15
  • Originalus pavadinimas: The Last Song
Reklama
 

Žymos: , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: