RSS

Laini Taylor “Kaulų ir dūmų duktė“

26 Sau

Vertinimas:10 /10
Puslapių skaičius: 464psl
Išleido: Obuolys, 2012m
Knyga: nuosava (iš knygos.lt)
Perskaityta: 2013.12.19
Originalus pavadinimas: Daughter of smoke and bone

Viršelis:

Septyniolikmetė Kerou, dailės studentė iš Prahos, mėgsta guliašą ir leidžia laiką su gatvės menininkais. Tik jos šeima keistoka – demonas avino kanopomis, kuris maino negyvėlių dantis į troškimus, ir grupelė jam dirbančių chimerų. Kerou nesupranta, kodėl ją, žmogų, augina tie keisti, nors švelnūs jai, padarai ir kokius reikalus jai tenka tvarkyti visame pasaulyje, praėjus pro slaptas krautuvėlės duris. Demonų pasaulis stengiasi, kad Kerou būtų laiminga ir kuo mažiau žinotų, tačiau neatsakytas klausimas – kas aš? – kasdien smaugia vis labiau ir mergina pasiryžta rasti atsakymą.  Nerūpestingas tatuiruotos mėlynplaukės gyvenimas baigiasi, kai viename Marakešo skersgatvyje pasirodo nežmogiškai gražus, siaubingai galingas ir nuožmus angelas: „Serafimo žvilgsnis degė, svilino orą tarp jųdviejų. Tai buvo gražiausia būtybė, kokią Kerou kada nors buvo mačiusi. Pirmoji merginos mintis buvo ne vietoje, bet neįveikiama – įsiminti nepažįstamąjį, kad vėliau galėtų nupiešti. Antroji – nebus jokio vėliau, nes angelas ketina ją nužudyti…“ Taip prasideda jų kraujo ir mėnesienos, aiškėjančių paslapčių ir žvaigždžių nulemtos meilės istorija, kuri trykšta iš negailestingos praeities. Ar Kerou kada gailėsis, kad sužinojo tiesą apie save?..

Aš:

Iš štai vieną gūdų žiemos vakarą į mano rankas pateko vienos trilogijos pirmoji dalis. Labai nemėgstu trilogijų, keturlogijų ir pan, nes kol išleidžia naują knygą tu jau būni pamiršęs pirmąsias dalis…O  dar pikčiau būna kai knyga tau tikrai patinka ir prie jos prilipęs prasėdi ištisas valanda, tada pastoviai tikriniesi ar nėra išleista antroji dalis. Gal kas nors žinote ar yra koks nors puslapis kuriame galima rasti planuojamas išleisti knygas?

“Kaulų ir dūmų duktė“ pas mane pateko, mano pačios noru. Ak.. tie gražūs viršeliai ir intriguojančios anotacijos. Tik nusipirkus pastebėjau, kad tai trilogijos dalis:

  • Daughter of Smoke and Bone (2011)
  • Days of Blood and Starlight (2012)
  • Dreams of Gods and Monsters (2014)

Trečioji dalis dar net nėra išleista Amerikoje, todėl Lietuvoje jos teks palaukti dar ilgiau.

Knygoje rašoma apie septyniolikmetę Kerou, kuri mėgsta piešti, bei valgyti guliašą, taip pat ji gyvena su chimeromis ir demonais, bet kas dieną suka galvą bandydama suvokti “Kas aš?“. Įsimylėti angelą, kuris žudo demonus nėra pati geriausi mintis, tačiau kaip sakoma prieš vėją nepapūsi. Verčiant knygos puslapius niekas neaiškėja ir tai tikrai stebina, nes įpusėjus kitas tokio tipo knygas gali nuspėti, kaip toliau klostysis veiksmas, o šioje aš iki galo nesupratau, kas vyksta. (ir tai yra GERAI) :]

Man labai labai patiko, kad šioje knygoje nėra kalbama apie vampyrus, vilkolakius ar fėjas, o atsirado naujų mitinių būtybių, tokių kaip chimeros ir demonai.  Apie tokius padarus aš esu skaičiusi labai nedaug todėl knyga tik dar labiau mane traukė. Na pripažinkime visi, kad vampyrai mums truputį nusibodo :]

Pamačiau gerą žinią, kad antroji knygos dalis pasirodys šių metų pradžioje, taigi nekantriai jos laukiu ;]

Reklama
 

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: