RSS

Huntley Fitzpatrick “Mano gyvenimas šalia“

27 Rgp

mano-gyvenimas-saliaVertinimas:9/10
Puslapių skaičius: 328 psl
Išleido: Alma littera , 2013
Knyga: el.knyga
Perskaityta: 2014  gegužė
Originalus pavadinimas: My life next door

Autorius
Huntley Fitzpatrick užaugo knygų mylėtojų šeimoje, todėl nieko stebėtino ir keisto, kad ir ji didžiąją dalį savo gyvenimo praleido įkišusi nosį į knygas. „Mano gyvenimas šalia“ yra debiutinė šios autorės knyga, tačiau tikrai nebus paskutinė, nes jau yra paskelbta apie naują jos knygą kuri vadinsis „ The Boy Most likely To“ ir bus „Mano gyvenimas šalia tęsinys.
Šiuo metu Huntley gyvena Masačusetse su savo šešiais nuostabiais vaikai ir labai palaikančiu vyru.

Veikėjai
Samanta
Paklusni dukra ir sesuo, kuri paslapčiomis stebėjo Garetus nuo namo stogo, net dešimt metų(oho kokia kantrybė). Jie buvo jai kaip asmeninė pasaka, kol vieną dieną Džeisas užkalbino ją bestebinčią juos ir nuo tada prasidėjo jų draugystė ir bendravimas.
Samanta jaučiasi pakankamai vienišą, nes jos mama visą laiką skiria darbui, o sesuo užsiėmusi su savo naujuoju vaikinu. Nors ji pati irgi didžiąją dalį laiko praleidžia dviejuose darbuose, tačiau būdama namie jaučiasi labai vieniša, todėl triukšminga Garetų šeima tampa jai tikru prieglobsčiu nuo vienatvės ir liūdesio.

Samantos šeima:
Greisė tikras darboholikės/diktatorės įsikūnijimas. Šalta ir griežta. Nevengianti pasakyti savo dukroms, kad visai jų nenorėjo ir kad per jas susigadino savo gyvenimą. Argi tokia turėtų būti mama? Mamą nes įsivaizduojame šiltą ir mylinčią, o ne valdžios siekiančią moterį, kuri nemoka bendrauti su savo vaikais.
Šiuo metu Samantos mama užima senatorės postą ir visaip stengiasi išlikti jame antrai kadencijai, todėl labai džiaugiasi, kai prie jos komandos prisijungia Klėjus Takeris, kuris ima rodyti jai šiltus jausmus, tačiau yra toks pat valdžios siekiantis beširdis kaip ir Greisė. Na tiesiog puiki pora.

Samantos sesė vėjavaikė dukra, kuri sugeba apeiti savo mamą ir visai nesistengia laikytis taisyklių. Kadangi ji jau pilnametė, mama taip griežtai ja nesirūpina ir leidžia išvykti vasarai su vaikinu, „iš geros šeimos“, į kitą miestą dirbti. Treisė nelabai stengiasi padėti Samantai, tiesiog visada jai patariam, taip griežtai nesilaikyti mamos taisyklių.

6a392b7ef0763f60b07b420d0d6e17c5Džeisas:
Vienas iš Garetų šeimos vaikų, kuris žengė pirmą žingsnį ir pradėjo bendrauti su Samanta( po dešimties metų nuo tada kai atsikraustė). Jis trečias pagal amžių, todėl labai padeda rūpintis savo broliais ir seserimis, bei dirba kartu su tėčiu, kad uždirbtų šeimai kuo daugiau pinigų, kurių jiems taip trūksta, bet kartu stengiasi nepamiršti savo svajonės studijuoti koledže todėl kiekvieną dieną treniruojasi, kad gautų sportininko stipendiją.

Džeiso šeima:
Patys mylimiausi šios knygos personažai. Apie juos skaityti, taip malonu, kad norėtųsi visos knygos vien tik apie jų šeimą. Mama rūpestinga ir be galo mylinti, visiška priešingybė Samantos mamai. Net ir turėdama aštuonis vaikus sugeba jiems visiems skirti dėmesio. Tėtis daug dirba, kad galėtų išlaikyti tokią šeimą, tačiau tuo pačiu sugeba padėti treniruotis Džeisui, bei pažaisti su kitais vaikais. Džordžas juokingas mažylis, besidomintis viskuo ir visada, bei turintis tikrai keistų klausimų arsenalą, kuriuos labai mėgsta uždavinėti ir taip išmušti iš vėžių kitus žmones. Petsė dar tik labai žavingas kūdikis mokantis tik du žodžius kurie tikrai nėra Tėtis ir Mama. Paskaitykit pamatysit kokie jie :]

Nenė
Geriausia Samantos draugė jau dvylika metų. Užkietėjusi moksliukė, kuri net per vasaros atostogas mokosi ir ruošiasi egzaminams. Tačiau ji taip pat turi paslapčių, kurios nėra nei gražios nei malonios ir kai išlenda į paviršių pakeičia kai kurių žmonių gyvenimus.

Nenės brolis Timas:
Narkomanas alkoholikas, kuris slepiasi po apsvaigimu, kad pabėgtų nuo gyvenimo. Lengviausias ir paprasčiausias sprendimas sakyčiau. Tačiau ateina metas, kai tenka nustoti, tai daryti ir reikia prašyti pagalbos, bei imti keistis.

home-residentialSiužetas:
Į ramų miestelį atsikrausto didelė Garetų šeima, tai nelabai patinka jų kaimynei Greisei Rid, na ką čia nelabai, tiesiog siaubingai nepatinka. Jos dukroms Samantai ir Treisei būtų įdomu draugauti su kaimynais, tačiau mama griežtai uždraudžia bet kokį kontaktą su jais.
Po dešimties metų vienas kaimynų berniukas vardu Džeisas užkalbina Samantą ir nuo to laiko prasideda jos bendravimas su Garetų šeima, kurie pasirodo esantys maloniausi žmonės visame mieste. Tačiau negali viskas klostytis vien gerai. Samantos mama padaro, kai ką siaubingo ir Sem reikia rinktis ar atskleisti tiesą ir išduoti mamą ar viską slėpti ir įskaudinti mylimus žmones. Šis pasirinkimas jai labai sunkus, nors mama ir šalta, bei nelabai mylinti, tačiau vis vien yra jos mama.

Apibendrinimas
Iš tikrųjų ši knyga labai ilgai gulėjo mano planšetėje ir kažkaip neplanavau jos skaityti, tačiau vieną kartą per klaidą ją įsijungiau ir nebe išjungiau, kol užverčiau paskutinį elektroninį jos puslapį.
Tai viena iš tų knygų, kurios džiugino mane dar ilgą laiką jas prisiminus, todėl planuoju perskaityti šios knygos tęsinį kaip tik tai jis pasirodys.

Siūlau pasigrožėti skirtingų šalių šios knygos leidimais:

Untitled


Vienintelis dalykas, ko mano mama niekada nesužinojo ir tikrai būtų pasmerkusi, – aš stebėjau Garetus. Nuolat.“ Garetų šeima – tikra Ridų priešingybė. Triukšminga, gausi, netvarkinga ir miela. Iš savo pedantiškai tvarkingų, bet šaltų namų slapta stebėdama kaimynų gyvenimą, septyniolikmetė Samanta Rid suvokia norinti būti viena jų. Kai Džeisas Garetas netikėtai užtinka Samantą ant stogo, gyvenimas pasikeičia, atrodo, visam laikui… Tačiau merginos mama – griežtoji senatorė Greisė Rid – netikėtai pakliūva į bėdą, ir Samanta susiduria su rimta dilema: kaip apginti tiesą ir nenuvilti mamos. Tai emocingas pasakojimas apie skirtingose šeimose užaugusių paauglių draugystę, pirmąją meilę, su ja susijusius sunkumus, nesklandumus, nesusipratimus, apie tai, kaip prarandant galima ir atrasti…

Reklama
 

Žymos: , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: