RSS

Veronica Roth “Divergentė“

29 Rgp

cdb_Divergente_p1Vertinimas:10/10
Puslapių skaičius: 416 psl
Išleido: Alma littera , 2012
Knyga: el.knyga
Perskaityta: 2013m
Originalus pavadinimas: Divergent

Autorius
Veronica Roth gimė 1988metais (oho jai tik 25m…) Niujorke. Pirmąją knygą Divergent (Divergentė) parašė 2011m, antrąją Insurgentė (Insurgent) – 2012m, o trečiąją Lojalioji (Allegiant) – 2013m.
Pagal pirmąją knygą, Divergentė, jau yra sukurtas filmas, kuris pasirodė šiais metais. Pagal antrąją, Insurgentė, filmas pasirodys 2015m

Veikėjai
Beatrišė/Trišė. Paprasta mergina iš Nuolankiųjų luomo, kuri nesijaučia savo vietoje, tačiau ir nežino kuris luomas galėtų būti jos namais, nes visi jie jai tinka.
Turėdama paslaptį Tričė negali jos niekam išduoti arba jos lauks mirtis, tačiau ateina toks metas kai reikia pasakyti tiesą ir išgelbėti mylimus žmones.

tobiasandtrisKetvertas. Ponas Baisusis Bebaimis. Kietas ir rūstus iniciacijos treneris, kuris pasirodo irgi turi paslapčių kaip ir visi kiti.

„-Turbūt mes darome klaidą,- ramiai sako Tobijas.- Ėmėme niekinti kitų luomų vertybes iškeldami savąsias. Nenoriu šitaip elgtis. Aš noriu būti ir drąsus, ir nesavanaudis, ir protingas, ir geras, ir sąžiningas.- Tobijas atsikrenkščia.-Sunkiausiai einasi su gerumu.“
 

Kalebas. Tričės brolis, kuris tikrai atrodo tinka nuolankiųjų luomui, nes visada padeda kietiems, neatsikalbinėja ir daro tai ką reikia. Jis galėtų būti tobulas nuolankumo pavyzdys.

„Beatriče,- Kalebas giežtai žiūri man į akis.- Turime galvoti apie savo šeimą.- Jo balse justi įtampa.- tačiau nepamirškim ir savęs.“

Siužetas:
Naujojoje visuomenėje yra penki luomai į kuriuos žmonės yra susiskirstę pagal gebėjimus:
1. Eruditai. Protingieji. Jie vertina žinias ir logiką. Šio luomo atstovai žino viską.
2. Nuolankieji. Tarnauja/padeda kitiems luomams. Jie gyvena paprastai ir neturtingai.
3. Bebaimiai. Drąsūs ir narsūs. Jie naujosios visuomenės policija, kariai ir saugotojai. Šis luomas nieko nebijo, todėl yra laisvi.
4. Teisuoliai. Garbingi ir sąžiningi. Jie niekada nemeluoja ir sako tiesą tiesiai į akis, net jeigu ji kažkam ir nepatinka.
5. Taikingieji. Dirba žemę ir augina derlių visiems kitiems luomams. Jiems svarbiausia gerumas ir taika. Šio luomo atstovai visada laimingi.

tumblr_n4o91wRZK91rtopdno1_1280Kartu šie luomai sukūrę tobulą visuomenę, kuri puikiai funkcionuoja kol kiekvienas daro tai kas jam priklauso.
Kasmet jaunimas sulaukęs šešiolikos metų per Pasirinkimo ceremoniją pasirenka luomą kuriam nuo šiol jis atstovaus. Pasirinkimą iš dalies palengvina testas, nes jis parodo kuriam luomui labiausiai tinki, tačiau kai kurie vaikai tinka visiems luomams. Jie yra vadinami Divergentais.

Apibendrinimas
Šią knygą perskaičiau jau senokai, tačiau neprisiruošiau įkelti į tinklaraštį savo atsiliepimo, todėl sugalvojau ją perskaityti dar kartą, kad prisiminčiau kaip tiksliai viskas vyko. Ir galiu pasakyti, kad antrą kartą patiko netgi labiau negu pirmą. Gal todėl, kad ir filmą jau pažiūrėjau ir smagu buvo skaitant įsivaizduoti/prisiminti kaip viskas filme atrodė.
Tikrai gera knyga, tad jei kažkas dar neskaitėt tikrai imkit, nepasigailėsit.

Didžiosios Britanijos knygų viršeliai:

3dalys_full


Čikagos visuomenė, kurioje gyvena Beatričė Prior,  susiskirsčiusi į penkis luomus, išpažįstančius tam tikras vertybes: Teisuolių (vertinančių sąžiningumą), Nuolankiųjų (nesavanaudiškumą), Bebaimių (drąsą), Taikingųjų (draugiškumą), Eruditų (protą). Kasmet per Pasirinkimo ceremoniją šešiolikmečiai apsisprendžia, kuriam luomui tarnaus. Beatričei tenka rinktis – ar likti su savo šeima, ar paklusti širdies balsui. Šie troškimai nesuderinami. Todėl jos sprendimas nustebina visus, net ir ją pačią.

Mergaitei tenka įveikti labai sudėtingą iniciaciją. Ji pasivadina Triče ir mėgina suprasti, kas yra tikrieji draugai ir kur nuves romantiški jausmai žaviam, kartais pašėlusiam vaikinui. Tričė turi paslaptį, kurios niekam negali atskleisti, antraip jos gyvybei iškils pavojus. Sužinojusi, kad jos iš pirmo žvilgsnio tobulai visuomenei gresia žlugimas, Tričė supranta, kad jos paslaptis gali išgelbėti mylimus žmones arba pražudyti ją pačią.

Reklama
 

Žymos: , , , , , , , , , , , , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: